• Kategorie
  • CERESIT CS9 SILIKON SANITARNY BIAŁY 280 ml

Symbol: 13859365935
Brak towaru
23.49
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
DHL POP 14
Kurier InPost 16
Kurier DHL 16
Kurier InPost (Pobranie) 22
Dostępność 0 szt.
Waga 0.5 kg
image

CERESIT CS9 - Silikon sanitarny (biały) | 280ML

Ceresit CS 9 jest silikonem sanitarnym służącym do wypełniania szczelin przy urządzeniach sanitarnych w kuchniach, łazienkach i spoin między płytkami ceramicznymi. Jest elastyczny, odporny na środki czyszczące, warunki atmosferyczne oraz wilgoć, Zapewnia szczelne połączenia w miejscach, gdzie spoiny często ulegają pęknięciom.

Najważniejszymi cechami silikonu są:

  • do kuchni i łazienek
  • trwały – odporny na środki czyszczące
  • zabezpieczony przed grzybami i pleśnią
  • trwale elastyczny
  • odporny na domowe środki czystości
  • posiada atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny na kontakt z wodą pitną  

Aplikacja produktu:

  1. Przygotowanie podłoża:Uszczelniane powierzchnie muszą być suche i wolne od tłuszczów, bitumów, pyłów i innych substancji obniżających przyczepność. Istniejące zabrudzenia i ewentualne pozostałości poprzednich uszczelnień należy usunąć. Zatłuszczone powierzchnie trzeba zmyć rozpuszczalnikiem. Krawędzie szczeliny można okleić taśmą samoprzylepną co ułatwi usuwanie zabrudzeń silikonem. W przypadku uszczelniania szczelin należy wcisnąć w nie sznur dylatacyjny, tak aby wypełnienie silikonem przylegało nie spodem, a jedynie bokami do przemieszczających się elementów. Grubość wypełnienia powinna wynosić około 50% szerokości szczeliny. Szerokość szczeliny nie może być jednak mniejsza niż 5 mm.
  2. Przygotowanie produktu:Odciąć końcówkę kartusza tuż nad gwintem. Nakręcić końcówkę dozującą i dociąć ją odpowiednio do szerokości wypełnianej szczeliny. Silikon należy wyciskać z kartusza specjalnym pistoletem. Szczeliny trzeba wypełniać w sposób ciągły, nie pozostawiając w nich pustych przestrzeni. W ciągu 5 minut powierzchnię wypełnienia należy spryskać wodnym roztworem mydła i wygładzić podobnie zwilżanym narzędziem, usuwając jednocześnie nadmiar materiału. Spoina powinna mieć kształt uniemożliwiający gromadzenie się na niej wody. Zerwać taśmy samoprzylepne, jeśli były stosowane. Świeże zabrudzenia silikonem należy zmyć roztworem wody z mydłem lub benzyną lakową, stwardniałe można usunąć tylko mechanicznie. Jeśli praca musi być przerwana, należy wycisnąć odrobinę silikonu, tak by wystawał z końcówki dozującej. Przed wznowieniem pracy trzeba wyciągnąć zaschnięty materiał. Napoczęte opakowanie powinno być wykorzystane w możliwie najbliższym czasie.
  3. Wskazówki:Prace należy wykonywać w suchych warunkach przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +40°C. W czasie twardnienia CS 9 wydziela się kwas octowy, który może podrażniać oczy, błony śluzowe i skórę. W pomieszczeniach zamkniętych należy zapewnić dobrą wentylację. Zabrudzenia naskórka zmywać roztworem spirytusu. W przypadku kontaktu materiału CERESIT CS_9_KT_03.20 CS 9 Silikon sanitarny Materiał do wypełniania spoin między płytkami ceramicznymi i szczelin przy urządzeniach sanitarnych w kuchniach, łazienkach. Nr B-BK-60210-0349/20 ważny do: 2023.03.16 313 z oczami płukać je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Chronić przed dziećmi.
image
Kod producenta CERESIT CS9_BIAŁY
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.5
Pojemność 280 (2)
Marka Ceresit
Stan Nowy
Stan opakowania oryginalne
Kolor biały
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie