• Kategorie
 • CERESIT GREENQ PIANA PISTOLETOWA 750 ML

Symbol: 14356673005
27.99
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
DHL POP 14
Kurier InPost 16
Kurier DHL 16
Kurier InPost (Pobranie) 22
Dostępność 147 szt.
Waga 1 kg

Zamówienie telefoniczne: 509610347

image

CERESIT GREENQ PIANA PISTOLETOWA 750 ML

Piana poliuretanowa z PMDI z recyklingu. Jednoskładnikowa, niskoprężna piana o obniżonej post-ekspansji, wyprodukowana z użyciem PMDI pochodzącego z recyklingu.

Właściwości

 • najniższa post-ekspansja*
 • wysoka kontrola aplikacji
 • nie deformuje ościeżnic i innych powierzchni
 • krótki czas utwardzania, szybki czas obróbki
 • wysoka wydajność
 • 33% PMDI z recyklingu
 • puszka w 25% z metalu z recyklingu
 • niskoprężna
 • do wnętrz i na zewnątrz
 • nieszkodliwa dla ozonosfery

Piana Ceresit GREENQ CONTROL+ służy do osadzania parapetów, szafek instalacyjnych, skrzynek roletowych, itp.; osadzania i uszczelniania ościeżnic drzwiowych i okiennych (przy czym montaż ten powinien być wykonany z użyciem łączników mechanicznych). Można jej używać także do wykonywania izolacji termicznej i akustycznej, do wypełniania szczelin, do wypełniania przepustów, połączeń elementów oraz do uzupełniania ubytków w miejscach rozkuć po osadzeniu rur, przewodów itp. Ma znakomitą przyczepność do betonów, murów, tynków, metali, drewna, styropianu, papieru, powłok malarskich i tworzyw sztucznych (z wyjątkiem polietylenu, teflonu, silikonu).

Rozmiary opakowań

Puszka 750 ml

image

WŁAŚCIWOŚCI

- o 20% niższa post-ekspansja (vs standarowe piany wężykowe firmy Henkel)

- wysoka kontrola aplikacji

- łatwość i precyzja dozowania

- 33% PMDI z recyklingu

- puszka w 25% z metalu z recyklingu

- korek w 98% z plastiku z recyklingu

- stabilna wymiarowo

- niskoprężna do wnętrz i na zewnątrz

Jednoskładnikowa, utwardzana wskutek wiązania wilgoci z powietrza, półsztywna piana poliuretanowa o optymalnej równowadze ilości otwartych-zamkniętych komórek i wysokiej wytrzymałości mechanicznej.

Łatwa w aplikacji dzięki specjalnemu aplikatorowi w zestawie.

Piana podczas procesu utwardzania samoistnie się rozpręża osiągając około dwukrotny wzrost objętości. Posiada doskonałą przyczepność do większości materiałów budowlanych, takich jak drewno, beton, kamień, metal itp. Niektóre powierzchnie metalowe mogą wymagać wstępnego przygotowania (podkładu) w celu zwiększenia przyczepności. Czas obróbki piany jest silnie uzależniony od warunków atmosferycznych i aplikacyjnych. Pełna wytrzymałość mechaniczna osiągana jest w ciągu 24 godzin.

Wydajność utwardzonej piany w dużej mierze zależy od warunków pracy – temperatury, wilgotności powietrza, dostępnej przestrzeni do spieniania itp. Produkt wytwarzany jest z częściowo pochodzących z recyklingu składników, które nadają pianie charakterystyczny zielonkawy odcień. Wykorzystanie składników pochodzących z recyklingu pomaga zmniejszyć ślad węglowy.

Doskonałe parametry termoizolacyjne oraz długoletnia stabilność zastosowanej utwardzonej piany PU pomagają utrzymać wysoki poziom energooszczędności budynków, co dodatkowo przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego. Produkt nie zawiera propelantów CFC.

ZASTOSOWANIE

Piana Ceresit GreenQ Control+ służy do osadzania parapetów, szafek instalacyjnych, skrzynek roletowych, itp.; osadzania i uszczelniania ościeżnic drzwiowych i okiennych (przy czym montaż ten powinien być wykonany z użyciem łączników mechanicznych).

Można jej używać także do wykonywania izolacji termicznej i akustycznej, do wypełniania szczelin, do wypełniania przepustów, połączeń elementów oraz do uzupełniania ubytków w miejscach rozkuć po osadzeniu rur, przewodów itp. Piana ma znakomitą przyczepność do betonów, murów, tynków, metali, drewna, styropianu, papieru, powłok malarskich i tworzyw sztucznych (z wyjątkiem polietylenu, teflonu, silikonu). Po ok. 4 godz. od zastosowania materiał daje się łatwo ciąć, szlifować, pokrywać tynkiem, szpachlować i malować.

Ze względu na palność gazu powodującego zwiększanie objętości piany, nie należy jej stosować w pobliżu otwartego ognia czy żaru.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Pianę można stosować na podłoża nośne i oczyszczone z pyłu i tłuszczu. Istniejące zabrudzenia i warstwy o niskiej wytrzymałości trzeba usunąć. Bezpośrednio przed użyciem należy zwilżyć (spryskać) wodą podłoże. Powierzchnie mogą być wilgotne, natomiast nie mogą być oblodzone i oszronione. Przy osadzaniu ościeżnic i wiotkich elementów, ze względu na rozprężające działanie piany, należy pamiętać o ich rozparciu w czasie twardnienia materiału. W celu zabezpieczenia przed zabrudzeniem pianą uszczelnianych elementów, zaleca się oklejanie ich brzegów taśmą samoprzylepną.

Kod producenta 2923755
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 1.2 (3)
Pojemność 750 (2)
Marka Ceresit
Stan Nowy
Stan opakowania oryginalne
Zastosowanie izolacji Fasada, Miejsca o podwyższonej wilgotności, Parking, Podłoga, Sufit, Ściana
Typ zastosowania beton, cegła, płyta wiórowa, PVC, tynk
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie