• Kategorie
  • MAPEI HYDROIZOLACJA PLASTIMUL C 5 kg GRUNT

Symbol: 13866059816
Brak towaru
75.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
DHL POP 14
Kurier InPost 16
Kurier DHL 16
Kurier InPost (Pobranie) 22
Dostępność 0 szt.
Waga 0.15 kg
image

PLASTIMUL C 5 kg.

Bezrozpuszczalnikowa, zagęszczona emulsja bitumiczna do gruntowania powierzchni przed zastosowaniem powłok hydroizolacyjnych z grupy PLASTIMUL.

DANE TECHNICZNE:

Postać: pasta.

Gęstość: 1,1 g/cm³.

pH: 10.

Proporcje mieszania: 1:10 (PLASTIMUL C:woda).

Temperatura nakładania: od +5°C do +30°C.

Przechowywanie: 12 mies.

Zużycie: około 0,1-0,2 kg/m².

Opakowania: wiaderka 5 kg lub 30 kg.

image

ZAKRES STOSOWANIA

Plastimul C jest stosowany po rozcieńczeniu wodą w proporcji 1:10 jako preparat gruntujący pod hydroizolację Plastimul Fibre Plus lub Plastimul 2K Super oraz do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych i powłok ochronnych powierzchni pionowych i poziomych podziemnych elementów konstrukcji betonowych i murowanych, także w budownictwie komunikacyjnym. Plastimul C jest nakładany pędzlem, wałkiem lub natryskiem.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

Plastimul C jest jednoskładnikową skoncentrowaną emulsją bitumiczną, bezrozpuszczalnikową, produkowaną w oparciu o formułę opracowaną w laboratoriach badawczo-rozwojowych MAPEI.

Plastimul C po rozcieńczeniu wodą może być nakładany pędzlem lub wałkiem; jest odporny na działanie agresywnych substancji występujących w glebie.

Po aplikacji Plastimul C szybko wysycha i poprawia przyczepność zastosowanych produktów hydroizolacyjnych z linii

Plastimul.

Plastimul C można stosować na podłożach suchych lub lekko wilgotnych.

Plastimul C może być stosowany do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych i powłok ochronnych podziemnych części obiektów inżynierii komunikacyjnej jak: mostów, wiaduktów, tuneli, murów oporowych.

ZALECENIA

◼Nie rozcieńczać Plastimul C rozpuszczalnikami. ◼Nie mieszać Plastimul C z cementem lub domieszkami.

◼Nie nakładać Plastimul C w temperaturze poniżej +5°C i powyżej +30°C. ◼Nie nakładać na istniejące warstwy bitumiczne lub na podłoża zawierające smołę.

WYTYCZNE STOSOWANIA

Przygotowanie podłoża

Przed nałożeniem Plastimul C na podłoża murowane należy sprawdzić, czy powierzchnia jest czysta, mocna i równa.

Należy usunąć z powierzchni resztki zaprawy murarskiej i uzupełnić ewentualne braki fug szybkowiążącą zaprawą cementową wzmocnioną włóknem Nivoplan Fast, zaprawą o skomensowanym skurczu Mapegrout Tissotropico, Mapegrout 450 Thixo, Mapegrout 430 lub Mapegrout T60, jeśli wymagane jest zastosowanie zaprawy siarczanoodpornej.

Alternatywnie, do reprofilacji podłoża można zastosować zaprawę z cementu, piasku i dodatku emulsji polimerowej Planicrete.

W przypadku powierzchni betonowych należy również usunąć wszelkie nierówności w podłożu i gniazda żwirowe.

Usunąć mleczko cementowe, kruszące się części oraz wszelkie ślady pyłu, tłuszczu i olejów metodą piaskowania lub wodą pod ciśnieniem.

Do wypełnienia ubytków lub naprawy podłoża należy użyć Mapegrout Tissotropico, Mapegrout 450 Thixo, Mapegrout 430 lub Mapegrout T60.

PLASTIMUL C

Bezrozpuszczalnikowa, zagęszczona emulsja bitumiczna do izolacji przeciwwilgociowych oraz do gruntowania powierzchni przed stosowaniem powłok bitumicznych

W miejscach połączenia fundamentu i muru elewacyjnego, uformować wyoblenia za pomocą Nivoplan Fast, Planitop 400, Mapegrout Thissotropico lub Mapegrout T60.

Przygotowanie produktu

Plastimul C jest dostarczany w postaci gotowej do użycia. Przed użyciem należy go dokładnie przemieszać.

Gruntowanie podłoża

Plastimul C rozcieńczyć czystą wodą w proporcji 1 : 10 (1 część Plastimul C na 10 części wody). Rozcieńczony produkt nanosić na uprzednio przygotowane podłoże pędzlem lub wałkiem. Do naniesienia grubowarstwowej izolacji bitumicznej Plastimul Fibre Plus bądź Plastimul 2K Super można przystąpić gdy warstwa gruntująca osiągnie stan matowo – wilgotny (zwykle po około 1 godzinie w temperaturze +23°C i w wilgotności względnej 50%).

Powłoka ochronno-izolacyjna

Do wykonania powłoki ochronnej i przeciwwilgociowej stosujemy Plastimul C nierozcieńczony.

Podłoże zagruntować Plastimul C rozcieńczonym w proporcji jak wyżej.

Warstwę izolacji należy nanosić po wyschnięciu warstwy gruntującej najlepiej w dwóch cyklach roboczych, pędzlem lub wałkiem.

Ochrona warstwy izolacji

Przed zasypywaniem wykopów i układaniem płyt ochronnych, warstwa hydroizolacji z materiału Plastimul C musi wyschnąć. Czas schnięcia jest uzależniony od temperatury i wilgotności powietrza.

W niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności powietrza proces schnięcia przebiega wolniej. Do zasypywania wykopów należy używać odpowiednich materiałów.

Czyszczenie narzędzi

Narzędzia można umyć wodą, gdy Plastimul C jest jeszcze wilgotny. Gdy stwardnieje, można go usunąć tylko mechanicznie.

ZUŻYCIE

Jako zagruntowanie 20 – 30 g/m² koncentratu.

Jako powłoka ochronna ~0,5 kg/m na dwie warstwy.

OPAKOWANIA

Plastimul C jest dostępny w wiaderkach po 5  kg.

PRZECHOWYWANIE

Plastimul C należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze nie niższej niż +5°C, maksymalnie przez okres 12 miesięcy.

Kod producenta 2779505
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 6
Marka MAPEI
Stan Nowy
Stan opakowania oryginalne
Rodzaj inny
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie