• Kategorie
  • MAPEI MAPEFLEX AC3 USZCZELNIACZ AKRYL BIAŁY 310ML

Symbol: 11117391252
16.75
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
DHL POP 14
Kurier InPost 16
Kurier DHL 16
Kurier InPost (Pobranie) 22
Dostępność 18 szt.
Waga 1.5 kg

Zamówienie telefoniczne: 509610347

image

MAPEI MAPEFLEX AC3 USZCZELNIACZ AKRYL BIAŁY 310ML

Akrylowy uszczelniacz o gładkim wykończeniu, nadający się do malowania po utwardzeniu

Dane techniczne

Zdolność ruchu: 7,5%

Moduł sprężystości przy 50% wydłużeniu: 0,20 N/mm².

Twardość Shore`a: 53.

Czas obróbki: 20 minut

Kolor: biały

EMICODE: EC1 Plus - bardzo niska emisja

Zużycie: użycie jest zależne od rozmiarów szczelin:

– przy szczelinach 5x5 mm - ok.12 mb z 1 kartusza;

– przy szczelinach 10x10 mm - ok.3 mb z 1 kartusza;

– przy szczelinach 20x10 mm - ok.1,5 mb z 1 kartusza.

Opakowanie: kartusz 310 ml.

image

ZAKRES STOSOWANIA

Mapeflex AC3 to masa uszczelniająca na bazie żywic akrylowych w dyspersji wodnej, przeznaczona do wypełniania wewnętrznych pęknięć, rys, szczelin i złączy dylatacyjnych poddawanych ograniczonym odkształceniom. Po utwardzeniu masa posiada gładką powierzchnię, którą można malować farbami elastomerowymi, powszechnie stosowanymi w budownictwie.

Przykłady zastosowań:

• Uszczelnianie złączy między płytami g-k.

• Wypełnianie pęknięć, rys i szczelin w ścianach, sufitach, narożnikach przed malowaniem i innymi pracami wykończeniowymi.

• Wypełnianie i uszczelnianie połączeń oraz dylatacji.

• Uszczelnianie połączeń betonowych elementów prefabrykowanych.

• Uszczelnianie szczelin między ramami okiennymi, ościeżnicami drzwi i roletami.

• Uszczelnianie szczelin pomiędzy ścianami, sufitami, panelami izolacyjnymi i drewnianymi.

• Uszczelnianie połączeń między różnymi materiałami budowlanymi np. elementami betonowymi, murem ceglanym, bloczkami z betonu komórkowego, bloczkami gipsowymi, drewnem i kamieniem naturalnym

• Wypełnianie szczelin przy montażu listew przypodłogowych, schodów, gniazdek elektrycznych, elementów dekoracyjnych z gipsu i polistyrenu ekstrudowanego.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

Mapeflex AC3 jest jednoskładnikowym produktem na bazie żywic akrylowych w dyspersji wodnej, dostępnym w postaci tiksotropowej pasty, co pozwala na łatwą aplikację w szczelinach o szerokości do 20-25 mm, zarówno na poziomych jak i pionowych powierzchniach.

Mapeflex AC3 odpowiada wymaganiom normy EN 15651-1 („Kity do elementów fasad”) typ F-EXT-INT.

Mapeflex AC3 nie zawiera ftalanów i posiada bardzo niską emisję lotnych związków organicznych (LZO).

Mapeflex AC3 posiada dobrą odporność na działanie wody, o ile nie występuje stały kontakt z wodą i produkt jest ostatecznie utwardzony.

Mapeflex AC3 można malować zwykłymi farbami elastomerowymi stosowanymi w budownictwie po jego całkowitym utwardzeniu.

Mapeflex AC3 posiada doskonałą przyczepność do porowatych, chłonnych podłoży, takich jak beton, drewno, gips, tynk, cegła, gazobeton, kamień naturalny itp.

Jeśli spoiny wykonane przy użyciu masy Mapeflex AC3 będą poddawane znacznym odkształceniom (powyżej ± 7,5% szerokości spoiny), należy bezpośrednio przed aplikacją nanieść warstwę gruntującą (wykonaną z masy Mapeflex AC3 rozcieńczonej wodą) dla poprawy przyczepności.

Warstwę gruntującą nanieść pędzelkiem na ścianki szczeliny, a następnie na jeszcze świeżą warstwę gruntu nanieść Mapeflex AC3.

ZALECENIA

• Nie stosować Mapeflex AC3 do wykonywania uszczelniania spoin narażonych na odkształcenia większe niż 7,5% (wówczas stosować bardziej elastyczne uszczelniacze, np. Mapeflex AC4, Mapeflex MS 45, Mapesil LM lub Mapesil AC.

• Nie stosować Mapeflex AC3, jeśli istnieje ryzyko ciągłego lub długotrwałego kontaktu ze stojącą lub płynącą wodą; w takich przypadkach stosować Mapesil AC, Mapesil LM, Mapeflex PU45 FT lub Mapeflex MS 45

• Nie stosować Mapeflex AC3 na podłożach metalowych lub materiałach niechłonnych, ponieważ czas utwardzania Mapeflex AC3 na takich podłożach ulegnie znacznemu wydłużeniu; na ww. podłożach stosować Mapeflex MS45, Mapeflex PU45 FT lub Mapesil LM.

• Nie stosować Mapeflex AC3 do wykonywania uszczelnienia spoin na podłożach narażonych na ruch pieszy lub kołowy; w takich przypadkach stosować Mapeflex PU50 SL, Mapeflex PU45 FT lub Mapeflex PU65.

• Nie stosować Mapeflex AC3 na podłożach narażonych na kapilarne podciąganie wilgoci, ponieważ świeżo zaaplikowana masa uszczelniająca może zostać wypłukana ze spoiny.

• Mapeflex AC3 można stosować na zewnątrz pod warunkiem, że elastyczność produktu będzie wystarczająca do skompensowania występujących odkształceń.

• Nie stosować Mapeflex AC3 do uszczelniania szczelin zewnętrznych w porze deszczowej, ponieważ świeżo zaaplikowana masa uszczelniająca może zostać wypłukana ze spoiny.

• Zaleca się pomalowanie utwardzonej powierzchni Mapeflex AC3 grubą warstwą farby elastomerowej, aby uniknąć popękania powierzchni powłoki malarskiej. Zawsze przed aplikacją należy przeprowadzić testy na kompatybilność obu materiałów: uszczelniacza i farby.

• Nie stosować Mapeflex AC3 przy temperaturze poniżej +5ºC i nie wystawiać na działanie mrozu, dopóki masa nie jest w pełni utwardzona.

Kod producenta AC3
Waga 0.5
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.5
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie