• Kategorie
  • MAPEI MATA HYDROIZOLACYJNA MAPETHENE HT AP 20m2

Symbol: 15549375490
1099.00 -6% 1035.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
1099
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Kurier InPost 0
Odbiór osobisty 0
DHL POP 0
Kurier DHL 0
Kurier InPost (Pobranie) 44
Dostępność 1 szt.
Waga 45 kg

Zamówienie telefoniczne: 509610347

image

MAPEI MAPETHENE HT AP 20 M2

Samoprzylepna membrana hydroizolacyjna na bazie bitumu przeznaczona do uszczelniania konstrukcji podziemnych, którą można aplikować w wysokiej temperaturze do +45°C. Mapethene HT jest przeznaczona do wykonywania hydroizolacji zewnętrznych ścian betonowych, fundamentów ceglanych i z bloczków, piwnic, płyt posadzkowych i garaży podziemnych.

ZALETY:

  • Mapethene HT może być układana „na zimno”, bez konieczności zgrzewania palnikiem.
  • Wysoce elastyczna; prosta, szybka i łatwa aplikacja.
  • Doskonała przyczepność do podłoża dzięki zastosowaniu Mapethene Primer.
  • Wulkanizowany boczny pasek poprawiający wodoszczelność membrany na zakładach.
  • Dobra zdolność mostkowania rys po aplikacji.
  • Wodoszczelność do 8 barów.
  • Membrana fabrycznie gotowa; większa kontrola nad grubością membrany w trakcie procesu produkcyjnego i jednorodność materiału.
  • Mapethene HT jest nieprzepuszczalna dla radonu i metanu.

DANE TECHNICZNE:

Szerokość: 1 m; długość 20 m.

Grubość: 1,5 mm.

Ciężar: 1,5 kg/m².

Temperatura aplikacji: od +10°C do +45°C.

Wodoszczelność: 8 barów.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

Mapethene HT jest samoprzylepną membraną hydroizolacyjną na bazie bitumu modyfikowanego polimerem. Po przylepieniu do warstwy folii HDPE o wysokiej odporności, otrzymujemy nieprzepuszczalną membranę odporną na rozdzieranie. Dzięki swojemu składowi Mapethene HT może być stosowana w wysokiej temperaturze do +45°C. W okresie zimowym należy stosować Mapethene LT – produkt na bazie mieszanki bitumicznej przeznaczonej specjalnie do aplikacji w niskiej temperaturze i o dobrej przyczepności. Natychmiast po aplikacji Mapethene HT uzyskuje wodoszczelność, nawet w przypadku nagłych opadów deszczu. Mapethene HT nie zawiera rozpuszczalników

Przygotowanie podłoża

Mapethene HT można aplikować na podłoża betonowe, z pełnej cegły i bloczków z wibroprasowanego betonu. Podłoże musi być mocne, stabilne, równe. Z powierzchni należy usunąć myjką wysokociśnieniową resztki mleczka cementowego, luźne i kruszące się fragmenty podłoża, ślady kurzu, olejów i środków antyadhezyjnych; po oczyszczeniu podłoża poczekać, aż woda całkowicie wyparuje. Usunąć wszelkie pozostałości starych powłok hydroizolacyjnych. Jeśli na zbrojonych podłożach cementowych występują gniazda żwirowe lub inne nierówności podłoża należy je usunąć ręcznie, przy pomocy elektronarzędzi lub wodą pod ciśnieniem. Oczyścić dokładnie wszystkie wystające pręty zbrojeniowe, pokryć je warstwą antykorozyjnej zaprawy cementowej Mapefer 1K, a ubytki i zniszczone fragmenty podłoża uzupełnić Planitop 400 szybkowiążącą, tiksotropową zaprawą cementową o skompensowanym skurczu lub odpowiednim produktem z linii zapraw Mapegrout. Na powierzchniach z cegieł lub bloczków należy usunąć nadmiar zaprawy spomiędzy bloczków, wyrównać wszelkie ubytki i wypełnić szczeliny drobnoziarnistą, tiksotropową zaprawą naprawczą Mapegrout 430. Następnie w narożach między fundamentem a ścianą oraz pomiędzy sąsiadującymi ścianami oraz na krawędziach wykonać wyoblenia (fasety) przy pomocy tych samych zapraw, które zostały użyte do naprawy podłoża. Złącza konstrukcyjne uszczelnić taśmą Mapeband TPE przyklejoną na klej epoksydowy Adesilex PG4. Klej po ułożeniu taśmy należy posypać piaskiem kwarcowym Quartz 0,5. Po przygotowaniu podłoża według wytycznych, zagruntować podłoże jednoskładnikowym, bezrozpuszczalnikowym preparatem gruntującym na bazie kauczukowo - bitumicznej Mapethene Primer, wielkość zużycia wynosi ok. 100-200 g/m .

Aplikacja

Wszystkie przejścia na powierzchniach poziomych i pionowych muszą zostać uszczelnione przy użyciu dwóch kawałków Mapethene HT wyciętych tak, aby wykonać kołnierz hydroizolacyjny wokół elementu przechodzącego i na podłożu – jak to zostało pokazane na rysunkach 1, 2 i 3. Podczas układania membrany na powierzchniach poziomych odkleić papier ochronny z około 20 cm membrany, ułożyć rolkę w kierunku, w którym będzie rozwijana, a następnie rozwinąć rolkę Mapethene HT. W miarę rozwijania membrany odrywać papier ochronny, tak aby membrana równomiernie przylegała do podłoża. Zakłady między dwiema rolkami lub kawałkami membrany powinny wynosić przynajmniej 5 cm, a gumowane paski na brzegach membrany dodatkowo wzmacniają szczelność w miejscach łączeń. Ułożyć membranę stroną z folią HDPE na rolce już ułożonej na podłożu, usunąć pasek ochronny z bocznego paska i przykleić kolejną rolkę.

Należy upewnić się, że zakłady między fragmentami membrany prawidłowo na siebie zachodzą, następnie gumowym wałkiem docisnąć membranę w miejscach zakładów. Podczas układania membrany na powierzchniach pionowych zaleca się pociąć rolkę Mapethene HT na kawałki dostosowane wysokością do wysokości powierzchni, na której membrana ma być ułożona.

Odkleić papier ochronny z około 30 cm membrany, ułożyć rolkę w kierunku, w którym będzie rozwijana i przykleić do podłoża zaczynając od góry. Następnie ułożyć Mapethene HT zostawiając 5-centymetrowy zakład, tak jak w przypadku montażu na powierzchniach poziomych. Górne zakończenie membrany należy uszczelnić butylową, samoprzylepną taśmą Mapeband SA pokrytą jednostronnie odporną na alkalia włókniną syntetyczną. Lokalne naprawy w miejscach przypadkowych uszkodzeń wykonać kawałkami membrany Mapethene HT odciętymi z rolki

image

Mogą występować niewielkie różnice między zdjęciem a produktem w rzeczywistości, natomiast właściwości zawsze pozostają te same. Przed użyciem produktu należy bezwględnie zapoznać się z etykietą zamieszczoną na opakowaniu oraz kartą techniczną producenta dostępną na stronie internetowej producenta. Zużycie produktów jest orientacyjne, może różnić się w zależności od zastosowania, chłonności podłoża lub metody aplikacji. Przed zastosowaniem produktu zalecamy wykonać próbę w niewidocznym miejscu. 

Inny parametr dodatkowy ignoruj forme wysyłki
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 45
Marka MAPEI
Długość 20 (2)
Szerokość 1000
Stan Nowy
Stan opakowania oryginalne
Rodzaj inny
Kolor czarny
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie