• Kategorie
  • MAPEI PRIMER SN ŻYWICA EPOKSYDOWA GRUNT 20 KG.

Symbol: 14470329670
1175.00 -22% 920.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
1129.99
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Kurier InPost 0
Odbiór osobisty 0
DHL POP 0
Kurier DHL 0
Kurier InPost (Pobranie) 22
Dostępność 4 szt.
Waga 20 kg

Zamówienie telefoniczne: 509610347

image

MAPEI PRIMER SN ŻYWICA EPOKSYDOWA GRUNT 20 KG.

Dwuskładnikowa, niezawierająca rozpuszczalników żywica epoksydowa z mikrowypełniaczem do gruntowania podłoży. Żywica może być barwiona poprzez dodanie MAPECOLOR PASTE.

DANE TECHNICZNE:

Proporcje mieszania: składnik A:składnik B = 80:20.

Konsystencja mieszanki: gęsty płyn.

Gęstość objętościowa: 1,5 g/cm³.

Lepkość (mPa·s): 1200.

Maksymalny czas użytkowania: 30 min.

Temperatura stosowania: od +8°C do +35°C.

Czas schnięcia: 2-4 godz.

Obciążenie ruchem pieszym: po 24 godz.

Całkowite utwardzenie: 7 dni.

Nakładanie: pacą.

Kolor: transparentny.

Przechowywanie: 24 mies.

Zużycie: 0,3-0,7 kg/m² na jedną warstwę, w zależności od chłonności i rodzaju podłoża.

Opakowania:

Zestaw 5 kg: składnik A = 4 kg; składnik B = 1 kg.

Zestaw 20 kg: składnik A = 16 kg; składnik B = 4 kg.

image

ZAKRES STOSOWANIA

Primer SN został opracowany w celu polepszenia przyczepności epoksydowych i poliuretanowych żywic z linii Mapefloor i cementowych mas samopoziomujących z linii Ultratop/Ultratop Living stosowanych jako zabezpieczenie i warstwy wykończeniowe w posadzkach pomieszczeń mieszkalnych i przemysłowych oraz na nawierzchniach z prefabrykowanych płytek betonowych i cementowych podłoży w ogóle.

Przykłady zastosowań

· Dla polepszenia przyczepności produktów na bazie żywic epoksydowych i poliuretanowych.

· Dla polepszenia przyczepności samopoziomujących oraz wielowarstwowych systemów posadzkowych.

· Dla polepszenia przyczepności syntetycznych zapraw w systemach posadzkowych.

· Dla polepszenia przyczepności posadzek Ultratop/Ultratop Living.

· Dzięki wysokiej płynności nadaje się do wypełniania spękań i połączeń strukturalnych.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

Primer SN jest dwuskładnikowym epoksydowym preparatem gruntującym zawierającym mikrowypełniacze, aplikowanym przy pomocy metalowej rakli lub pacy, produkowanym według specjalnie opracowanej receptury w Laboratorium Badawczym MAPEI.

Primer SN może być stosowany w czystej postaci, bądź w połączeniu z Quarzo 0,5 (specjalnie opracowana kompozycja piasków kwarcowych), aby poprawić przyczepność posadzek żywicznych, bądź jako warstwa wyrównująca.

Primer SN dzięki swojemu specjalnemu składowi charakteryzuje się wysokimi zdolnościami impregnacji podłoża i może być stosowany nawet na umiarkowanie wilgotne podłoża.

ZALECENIA

· Nie stosować Primer SN na podłoża narażone na podciąganie wilgoci w przypadku późniejszego zastosowania powłoki epoksydowej lub poliuretanowej.

· Nie należy rozcieńczać Primer SN rozpuszczalnikami lub wodą.

· Primer SN nie może być stosowany na zakurzonych, kruchych i niespójnych podłożach.

· Nie stosować Primer SN na podłożach zanieczyszczonych olejami, smarami lub ogólnie podłożach zabrudzonych.

· Nie stosować Primer SN na podłożach, które nie są odpowiednio przygotowane.

· Nie należy mieszać częściowych ilości składników, w celu uniknięcia pomyłek w proporcjach mieszania, skutkujących nieprawidłowym utwardzeniem produktu.

· Wymieszanego produktu nie należy narażać na działanie źródła ciepła.

· Jeśli zachodzi potrzeba ogrzania pomieszczenia, nie należy używać grzejników, które spalają węglowodory, jako że dwutlenek węgla i para wodna uwalniane do środowiska mogą wpływać negatywnie na stopień połysku i estetykę powłoki. Stosować wyłącznie grzejniki elektryczne.

· Produkt należy chronić przed działaniem wody przez co najmniej 24 godziny po aplikacji.

· Produkt nie może być stosowany bezpośrednio na podłożach cementowych o wilgotności względnej większej niż 4% i/lub narażonych na kapilarne podciąganie wilgoci (sprawdzić za pomocą testu z użyciem folii polietylenowej).

· Temperatura podłoża musi być co najmniej o 3°C wyższa od temperatury punktu rosy.

WYTYCZNE STOSOWANIA

Przygotowanie podłoża

Powierzchnia posadzek betonowych powinna być sucha lub o niskiej wilgotności resztkowej, czysta, nieuszkodzona, bez luźnych części lub odspojeń. Podłoże betonowe musi mieć minimalną wytrzymałość na ściskanie 25 N/mm² i minimalną wytrzymałość na odrywanie 1,5 N/mm²; wytrzymałości mechaniczne podłoża muszą być zawsze dopasowane do rodzaju zastosowania i spodziewanych obciążeń na posadzkę.

Wilgotność podłoża nie może przekraczać 4%, nie powinno też występować podciąganie wilgoci (sprawdzić za pomocą testu z użyciem folii polietylenowej).

Powierzchnia podłogi powinna być wyczyszczona przy użyciu sprzętu mechanicznego (np. śrutownica lub szlifierka z tarczą diamentową ), aby usunąć wszelkie ślady brudu i mleczka cementowego, luźnych lub odspajających się części i sprawić aby powierzchnia była lekko szorstka i chłonna.

Podłoże betonowe zanieczyszczone olejami lub tłuszczami należy odtłuścić stosując 10% roztwór wodny wodorotlenku sodu lub detergent, a następnie całkowicie i wielokrotnie zmyć dużą ilością czystej wody.

Przed układaniem żywicy Primer SN należy całkowicie usunąć nadmiar wody oraz odczekać, aż wilgotność resztkowa podłoża nie będzie większa niż 4%. Jeżeli olej lub tłuszcz spenetruje podłoże głęboko, zanieczyszczony beton należy usunąć poprzez frezowanie.

Następnie podłoże powinno zostać naprawione przy użyciu trzyskładnikowej zaprawy epoksydowej Mapefloor EP19.

Przed aplikacją Primer SN należy całkowicie usunąć kurz z powierzchni.

Przygotowanie produktu

Oba komponenty Primer SN powinny być ze sobą zmieszane przed użyciem.

Przemieszać składnik A, a następnie wlać do niego składnik B (oraz pastę barwiącą Mapecolor Paste jeśli jest to wymagane i ewentualnie piasek kwarcowy aż do 50% wagowych w zależności od temperatury, do wyrównania szorstkich powierzchni) i ostrożnie wymieszać komponenty ze sobą używając wolnoobrotowego mieszadła (300-400 obr/min) aby

uniknąć napowietrzenia mieszanki.

Mieszać przez co najmniej 2 minuty, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji mieszanki. Wlać mieszankę do czystego pojemnika i ponownie krótko mieszać.

Należy unikać nadmiernego czasu mieszania, aby nie dopuścić do nadmiernego napowietrzenia. Zastosować mieszankę w trakcie czasu użytkowania wskazanym w tabeli, w temperaturze + 20°C.

Przy wyższej temperaturze czas użytkowania jest skrócony, natomiast w niższej temperaturze się wydłuża.

Aplikacja produktu

Primer SN, w postaci czystej bądź zmieszany z piaskiem kwarcowym Quarzo 0,5 nanosi się w jednorodny sposób przy pomocy metalowej rakli lub pacy na odpowiednio przygotowanym podłożu.

Bezpośrednio po rozłożeniu jeszcze mokry preparat Primer SN należy posypać kompozycją piasków kwarcowych Quarzo 0,5 w ilości odpowiedniej dla kolejnej warstwy z żywicy epoksydowej i poliuretanowej.

W przypadku zastosowania Ultratop lub Ultratop Living, wielkość zastosowanego ziarna piasku kwarcowego musi wynosić około 1,2 mm. Należy upewnić się co do pełnego i całkowitego nasycenia i zamknięcia poszczególnych porów na powierzchni, w taki sposób, aby nie dopuścić do uchodzenia powietrza z podłoża, które prowadziłoby do powstawania porów w kolejnej układanej powłoce. Należy szczególnie zwrócić na to uwagę w przypadku aplikacji systemu żywicznych lub cementowych mas samopoziomujących.

CZYSZCZENIE

Narzędzia oraz sprzęt używany do przygotowania oraz ułożenia Primer SN wyczyścić alkoholem etylowym niezwłocznie po zakończeniu prac.

Utwardzony produkt można usunąć jedynie mechanicznie.

ZUŻYCIE

0,3 – 0,7 kg/m w jednej warstwie, w zależności od właściwości podłoża takich jak szorstkość, chłonność, temperatura.

Inny parametr dodatkowy ignoruj forme wysyłki
Kod producenta MPSN5
Waga 20
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 26 (2)
Marka MAPEI
Stan Nowy
Stan opakowania oryginalne
Rodzaj żywica
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie