• Kategorie
  • SIKAFLEX 591 MORSKI KLEJ USZCZELNIACZ BIAŁY 300 ML.

Symbol: 15171193739
50.99
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
DHL POP 14
Kurier InPost 16
Kurier DHL 16
Kurier InPost (Pobranie) 22
Dostępność 11 szt.
Waga 0.5 kg

Zamówienie telefoniczne: 509610347

image

SIKA

Sikaflex®-591

UNIWERSALNY USZCZELNIACZ DO ZASTOSOWAŃ MORSKICH

Pojemność: 300ml

Kolor: biały

Ilość: 1 szt.

Sikaflex®-591 jest uszczelniaczem opartym na technologii polimeru zakończonego silanem (STP). Dzięki doskonałej odporności na trudne warunki atmosferyczne na morzu, może być używany w szerokiej gamie zastosowań. Sikaflex®-591 wykracza poza zwykłe normy środowiskowe i bezpieczeństwa i ustanawia nowe standardy ekologiczne.

Sikaflex®-591 spełnia wymagania dotyczące rozprzestrzeniania ognia (Kod FTP cz. 5) określone przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO).

OPAKOWANIA ZBIORCZE:

  • Karton - 12 szt.
image

ZALETY PRODUKTU

  • Aprobowany przez IMO
  • Wykracza poza standardy EH&S
  • Wolny od izocyjanianów, rozpuszczalników, PVC, ftalanów i katalizatorów cynowych
  • Wysokoelastyczny
  • Doskonała stabilność pogodowa
  • Bardzo dobre właściwości aplikacyjne i łatwe wygładzanie
  • Dobra przyczepność do szerokiego zakresu podłoży stosowanych w przemyśle morskim

ZAKRES STOSOWANIA

Sikaflex®-591 to uniwersalny uszczelniacz przeznaczony do zastosowań morskich. Nadaje się do elastycznych, odpornych na wibracje uszczelnień spoin oraz do różnych innych uszczelnień wewnętrznych i zewnętrznych. Sikaflex®-591 ma dobrą przyczepność do wielu podłoży powszechnie stosowanych w przemyśle morskim.

Sikaflex®-591 nie jest odpowiedni do uszczelniania drewna tekowego i tworzyw sztucznych podatnych na spękania naprężeniowe (np. PMMA, PC, itp.).

Ten produkt jest przeznaczony tylko dla doświadczonych profesjonalnych użytkowników. Należy przeprowadzić testy dla rzeczywistych podłoży i warunków, aby zapewnić przyczepność i zgodność materiałów.

METODA APLIKACJI

Przygotowanie powierzchni

Powierzchnie muszą być czyste, suche i wolne od tłuszczu, oleju i pyłu.

Sposób przygotowania powierzchni zależy od specyfiki podłoży i ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia długotrwałości połączenia. Sugestie dotyczące sposobu przygotowania powierzchni można znaleźć w aktualnym Przewodniku Przygotowania Powierzchni. Należy mieć na uwadze, że sugestie te bazują na dotychczasowym doświadczeniu i muszą być w każdym przypadku sprawdzone na aktualnie używanych podłożach.

Aplikacja

Sikaflex®-591 może być nakładany w temperaturze pomiędzy 5 °C a 40 °C jednak należy mieć na uwadze zmiany w reaktywności i właściwościach aplikacyjnych. Optymalna temperatura podłoża i uszczelniacza zawiera się pomiędzy 15 °C a 25 °C.

Sikaflex®-591 może być nakładany ręcznym, pneumatycznym lub elektrycznym pistoletem aplikacyjnym.

Jeżeli Sikaflex®-591 może wejść w kontakt z poliuretanem, należy się upewnić, że materiał ten jest utwardzony, lub wstrzymać się co najmniej 24 godziny przed nałożeniem uszczelniacza.

Wygładzanie i wykończenie

Wygładzanie musi być wykonane przed upływem czasu naskórkowania uszczelniacza. Rekomendowane jest użycie do wygładzania środka Sika® Tooling Agent N. Inne środki wygładzające muszą być uprzednio przetestowane pod kątem przydatności i kompatybilności.

Usuwanie

Nieutwardzony Sikaflex®-591 można usunąć z narzędzi i sprzętu za pomocą Sika® Remover208 lub innego odpowiedniego rozpuszczalnika. Po utwardzeniu materiał można usunąć tylko mechanicznie. Ręce i odsłoniętą skórę należy natychmiast umyć za pomocą ręczników do rąk, takich jak Sika® Cleaner-350H lub odpowiedniego przemysłowego środka do czyszczenia rąk, i wody. Nie należy używać rozpuszczalników na skórę!

Więcej informacji w karcie informacyjnej produktu dołączonej do zakładki poniżej - Dodatkowe informacje -> Instrukcja obsługi.pdf

Kod producenta SKUS-591/0300/WHITE
Waga 0.5
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.5
Pojemność 0.3
Marka Sika
Stan Nowy
Stan opakowania oryginalne
Rodzaj klej
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie