Bezpłatna dostawa od 350zł ( Kurier InPost, Paczkomaty InPost, DHL POP, Kurier DHL )

- Kategorie
-
MAPEI ADESILEX G19 BEŻOWY 5 kg. ODPORNY NA WODĘ KLEJ DO WYKŁADZIN I LVT




Opinie | |
Wysyłka w ciągu | 24 godziny |
Cena przesyłki | 14 |
Dostępność |
|
Kod kreskowy | |
EAN | 8022452006241 |
Zamówienie telefoniczne: 509610347

MAPEI ADESILEX G19 BEŻOWY 5 kg. ODPORNY NA WODĘ I WARUNKI ATMOSFERYCZNE KLEJ DO WYKŁADZIN I LVT
ADESILEX G19
Dwuskładnikowy, odporny na wodę reaktywny klej epoksydowopoliuretanowy, do klejenia wykładzin tekstylnych, kauczukowych, z PVC i sportowych na zewnątrz i wewnątrz budynku. Odporny na mróz oraz upały. Na podłoża chłonne i niechłonne. Do klejenia na mokro. Klej nie ma lepkości początkowej, może wymagać dociążenia na czas schnięcia. Tworzy bardzo silną i sztywną spoinę, dlatego również nadaje się do paneli winylowych LVT.
DANE TECHNICZNE:
Postać: składnik A: gęsta pasta, składnik B: płynna.
Proporcje mieszania: składnik A:składnik B = 94:6.
Maksymalny czas użytkowania: 50-60 min.
Czas wiązania: 9 godz.
Obciążenie ruchem pieszym: po 12-24 godz.
Pełne obciążenie: po 3 dniach przy temperaturze +23°C.
Nakładanie: szpachelką zębatą TKB: A1, A2, B1, B2, C1.
Przechowywanie: 24 mies.
Zużycie: 0,4-1,5 kg/m².
Opakowania: pojemniki 5 kg.

ZAKRES STOSOWANIA
Niezwykle mocny, wytrzymały, elastyczny klej reaktywny do wszechstronnego zastosowania, szczególnie polecany do podłoży niechłonnych lub wrażliwych na wilgoć (drewno, metal, ceramika, kamień, żywica, PVC, kauczuk, itp.).
Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Stworzony specjalnie do montażu kauczukowych i gumowych wykładzin sportowych.
Nadaje się także jako uniwersalny klej do montażu wszystkich typowych elastycznych i tekstylnych wykładzin podłogowych, szczególnie w warunkach wyeksponowania podłóg na oddziaływanie wysokich temperatur spowodowanych promieniowaniem słonecznym, intensywnych naprężeń mechanicznych spowodowanych obciążeniem wózkami widłowymi, wózkami podnośnikowymi, itp. lub częstym myciem (w szczególności jeśli wykładziny podłogowe nie są spawane ani uszczelniane).
Przykłady zastosowania
Adesilex G19 służy do klejenia:
· bieżni lekkoatletycznych i nawierzchni sportowych z gumy/kauczuku, montowanych na asfalcie;
· nawierzchni placów zabaw wykonanych z gumy pochodzącej z recyklingu, amortyzujących upadki, klejonych na asfalcie;
· elastycznych wykładzin sportowych do hal, układanych na wodoszczelnych matach z włókna szklanego takich jak Mapelay;
· jednorodnego i niejednorodnego PVC, w rolkach i płytkach;
· wykładzin na spodzie z pianki i wielowarstwowych;
· paneli winylowych LVT każdego rodzaju;
· półelastycznych płytek winylowych VCT (Vinyl Composite Tiles), tzw. kwarcowych;
· wykładzin dywanowych ze spodem wszelkiego rodzaju (lateksowy, z pianki PVC lub pianki poliuretanowej, z naturalnej juty, syntetycznej juty typu Action-Bac®, itp.);
· wykładzin dywanowych igłowych na spodzie lateksowym;
· wykładzin okowanych;
· wykładzin podłogowych z linoleum na spodzie każdego rodzaju;
· wykładzin podłogowych na spodzie poliolenowym i wykładzin nie zawierających chloru;
· wykładzin PUR.
WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE
Adesilex G19 jest dwuskładnikowym klejem składającym się z polimeru epoksydowo-poliuretanowego stanowiącego składnik A i specjalnego utwardzacza- składnika B. Po dokładnym zmieszaniu obu składników otrzymuje się jednorodną masę o jednolitym kolorze, która jest łatwa w aplikacji przy pomocy szpachli zębatej.
Po utwardzaniu (po ok. 24 godz.), które zachodzi bezskurczowo w wyniku reakcji chemicznej, Adesilex G19 staje się elastyczny, wytrzymały i odporny na wilgoć, wodę, zimno, ciepło, zjawiska atmosferyczne oraz ma bardzo dobrą przyczepność do prawie wszystkich materiałów stosowanych w budownictwie.
ZALECENIA
· Montaż przeprowadzać w temperaturach nie niższych niż +10°C i nie wyższych niż +30°C, w celu zachowania parametru urabialności i prawidłowego czasu wiązania.
· Nie stosować na podłożach niezabezpieczonych przed podciąganiem wilgoci.
· Nie układać wykładzin na niewystarczająco wysezonowanym lub wilgotnym betonie (wilgotność względna nie powinna przekraczać 3,0%).
· Nie układać wykładzin na świeżym asfalcie (odczekać przynajmniej 20 dni).
· Nie układać na podłożach bitumicznych, na których możliwe jest wydzielanie się oleju.
· Nie stosować Adesilex G19 na nierównych podłożach lub stopniach schodów jeżeli nie można zapewnić idealnego przylegania wykładziny do podłoża, aż do momentu rozpoczęcia procesu wiązania kleju.
· Do montażu cienkich wykładzin, pod którymi mogą uwidocznić się zęby po pacy, stosować Adesilex G20 lub Adesilex G20 Fast.
· Jeżeli wymagany jest klej szybkowiążący, zastosować Adesilex G19 Fast.
WYTYCZNE STOSOWANIA
Przygotowanie podłoża
Podłoża muszą być suche, równe, mechanicznie wytrzymałe, odkurzone, wolne od luźno związanych części, bez pęknięć, śladów po farbie, wosku, oleju, rdzy, gipsu lub innych produktów, które mogą zaburzyć wiązanie.
Każdorazowo należy przestrzegać norm obowiązujących w danym kraju. Zawartość wilgoci końcowej w podłożu nie może przekraczać w podłożach cementowych - max. 2,0 - 2,5%, a w podłożach gipsowych lub na bazie anhydrytu max. 0,5%. Podłoża muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenia przed podciąganiem wilgoci.
Podkłady pływające mocowane na lekkim betonie lub materiałach izolacyjnych oraz podkłady układane bezpośrednio na gruncie muszą być odizolowane od podłoża przy użyciu izolacji paroszczelnej.
Przy naprawie szczelin i pęknięć, przy wzmacnianiu podkładu, przy wykonywaniu podkładów szybkoschnących i wyrównywaniu podkładów, zalecamy zapoznanie się z kartami technicznymi produktów MAPEI przeznaczonych do przygotowywania podłoża lub kontakt z Działem Technicznym MAPEI.
Podłoża cementowe na zewnątrz należy wyrównać za pomocą Planicrete zmieszanego z piaskiem o odpowiednim uziarnieniu i cementem lub z użyciem Adesilex P4. Do naprawy lub wygładzania powierzchni asfaltowych użyć Adesilex G19, Adesilex G19 Fast, Adesilex G20 lub Adesilex G20 Fast (ewentualnie zmieszany z piaskiem kwarcowym o odpowiednim uziarnieniu lub granulatem z gumy). W tym przypadku montaż wykładziny na kleju Adesilex G19 można rozpocząć jak tylko warstwa szpachlówki będzie zdolna do obciążenia ruchem pieszym.
Aklimatyzacja
Przed ułożeniem wykładziny należy upewnić się czy wykładzina i podłoże zaaklimatyzowały się do zalecanej temperatury i wilgotności w pomieszczeniu.
Mieszanie kleju
Oba składniki Adesilex G19 są dostarczane w uprzednio odmierzonych proporcjach: - składnik A: 9,4 części wagowych; - składnik B: 0,6 części wagowych.
Należy wymieszać ze sobą oba składniki za pomocą mechanicznego mieszadła, aż do uzyskania jednorodnej masy.
Czas wiązania i maksymalny czas użytkowania są zależne od temperatury otoczenia (patrz tabela). Czas wiązania jest znacznie dłuższy, jeśli temperatura otoczenia jest niższa niż + 10 °C.
Zaleca się najpierw dobrze wymieszać składnik A, a dopiero potem dodać utwardzacz – składnik B, i ponownie dobrze wymieszać oba składniki.
Uwaga: proporcje mieszania miedzy żywicą (składnik A) i utwardzaczem (składnik B) muszą być ściśle przestrzegane.
Każda zmiana proporcji będzie zaburzała prawidłowe wiązanie kleju.
Rozprowadzanie kleju
Wybór szpachli uzależniany jest od rodzaju wykładziny i jej spodu; przy spodach gładkich należy stosować szpachlę MAPEI nr 1 lub TKB A1, A2; przy spodach teksturowanych, wytłaczanych oraz szorstkich i nieregularnych należy zastosować szpachlę MAPEI nr 2, 3, 4 lub TKB B1, B2, C1.
Rozprowadzić klej na powierzchni, tworząc równomierną warstwę, na której można przykleić wykładzinę w ciągu czasu schnięcia otwartego (60 min) postępując tak, aby był możliwy transfer kleju na spód wykładziny (klejenie „na mokro”).
Montaż wykładziny
Odnośnie techniki montażu należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta wykładziny.
Montaż można rozpocząć po krótkim czasie oczekiwania, kiedy klej jest jeszcze świeży: ślady zębów po pacy na warstwie kleju muszą zostać wygładzone. Powierzchnię wykładziny należy docisnąć i wygładzać natychmiast po jej ułożeniu, aby umożliwić transfer kleju na całą powierzchnię spodu wykładziny i wyeliminować ewentualne pęcherze powietrza, co zapewni dokładne jej przyleganie. Unikać nadmiernego dociskania wykładziny w miejscach łączeń, aby nie pozbawić tych miejsc wystarczającej ilości kleju.
Po zakończeniu montażu wykładziny, należy zawsze dokładnie wygładzić powierzchnię. Jeśli wykładzina nie jest idealnie płaska, należy obciążyć wybrzuszenia lub złącza (np. workami z piaskiem lub innym materiałem), aż do utwardzenia
Adesilex G19 (po 12-24 godziny). Szczególną uwagę należy zwrócić w przypadku montażu wykładzin na zewnątrz budynku przy bardzo wysokiej temperaturze lub przy dużych skokach temperatur (zaleca się montaż wykładziny w porze dnia kiedy temperatura jest niższa).
Wykładziny montowane przy zastosowaniu Adesilex G19 mogą być obciążane ruchem pieszym po 12-24 godz., całkowite utwardzenie następuje w ciągu 3 dni przy temp. otoczenia +23°C.
ZUŻYCIE
Zużycie zależy od równości podłoża i od rodzaju spodu wykładziny (co za tym idzie od rodzaju używanej szpachli):
- Szpachla. MAPEI nr 1 lub TKB A1/A2: 330-450 g/m
- - Szpachla. MAPEI nr 2 lub TKB B1/B2: 450-550 g/m
- - Szpachla. MAPEI nr 3 lub TKB C1: 550-750 g/m
- - Szpachla. MAPEI nr 4: 750-1000 g/m.
CZYSZCZENIE
Świeży Adesilex G19 może zostać usunięty z wykładziny, narzędzi, odzieży przy użyciu alkoholu; po związaniu może zostać usunięty jedynie w sposób mechaniczny lub przy zastosowaniu preparatu Pulicol 2000.
OPAKOWANIA
Adesilex G19 dostępny jest w opakowaniach po 10 kg.
PRZECHOWYWANIE
Adesilex G19 w normalnych warunkach i w oryginalnie zamkniętym opakowaniu może być przechowywany przez 24 miesiące.
Informacje dotyczące bezpieczeństwa
Produkt nie jest uważany za niebezpieczny zgodnie z Rozporządzeniem WE 1272/2008 (CLP).
Dane producenta
MAPEI Polska Sp. z o.o.
ul. Gustawa Eiffela 14
44-109 Gliwice
Poland
+48-32-7754450
info@mapei.pl