• Kategorie
 • MAPEI MAPEFLEX MS45 300ML USZCZELNIACZ KLEJ CZARNY

Symbol: 14584336325
39.75
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
DHL POP 14
Kurier InPost 16
Kurier DHL 16
Kurier InPost (Pobranie) 22
Dostępność 13 szt.
Waga 0.5 kg

Zamówienie telefoniczne: 509610347

image
image

MAPEI MAPEFLEX MS45 CZARNY 300ml

Hybrydowa masa do uszczelniania i łączenia elementów charakteryzująca się wysokim modułem sprężystości. Mapeflex MS45 został opracowany specjalnie do uszczelniania połączeń ekspansyjnych, filetowych i dystrybucyjnych na powierzchniach poziomych i pionowych. Zaleca się również tworzenie wewnętrznych i zewnętrznych elastycznych wiązań między podobnymi i odmiennymi materiałami powszechnie stosowanymi w budownictwie oraz wymianę lub integrację mechanicznych elementów złącznych.

DANE TECHNICZNE:

Odkształcalność: 20%.

Moduł sprężystości przy wydłużeniu 100%: 0,66 N/mm2.

Twardość Shore’a A: 36.

Maksymalny czas użytkowania: 30 min.

Nakładanie: pistoletem.

EMICODE: EC1Plus – bardzo niska emisja VOC.

Kolor: BIAŁY

Zużycie: 3 mb z kartusza 300 ml (przekrój wypełnienia 10x10 mm).

Opakowania: kartusze 300 ml.

Przyczepny do materiałów:

 • cementu i materiałów na bazie cementu;
 • cegły;
 • stal;
 • miedź;
 • aluminium;
 • ogólnie malowane powierzchnie;
 • szkło i lustra;
 • gips;
 • drewno i materiały drewnopochodne;
 • ceramika i klinkier;
 • ogólnie materiały izolacyjne;
 • wiele rodzajów tworzyw sztucznych.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

Mapeflex MS45 to tiksotropowy klej i szczeliwo wykonane z sililowanych polimerów, a więc całkowicie wolne od silikonu i izocyjanianów. W porównaniu z produktami poliuretanowymi,

Mapeflex MS45 jest łatwiejszy do wytłaczania i wygładzania (szczególnie w niskich temperaturach), ma szerszy zakres temperatur stosowania, nie pieni się nawet w szczególnie wilgotnych warunkach, ma większą kompatybilność z wilgotnymi podłożami podczas aplikacji, jest bardziej odporny na promienie UV, twardnieje szybciej, ma dłuższą trwałość i jest dostępny w poręcznych plastikowych nabojach. W porównaniu z neutralnymi produktami silikonowymi, Mapeflex MS45 tworzy lepsze wiązanie na zwartych i chłonnych podłożach, drastycznie redukuje ilość zanieczyszczeń gromadzących się na powierzchni, oferuje lepsze właściwości mechaniczne, takie jak wytrzymałość na rozciąganie i ścinanie.

Przed malowaniem nad Mapeflex MS45 musi być w pełni spolimeryzowany, a zastosowana farba musi być podobna Elastocolor Paint. Zalecamy wykonanie prób wstępnych, aby upewnić się, że szczeliwo i farba są kompatybilne.

Mapeflex MS45 jest zgodny z EN 15651-1 („Uszczelniacze do elementów fasadowych”) o klasie wydajności F-EXT-INT CC i EN 15651-4 („Uszczelniacze do chodników dla pieszych”) o klasie wydajności PW-EXT-INT-CC.

Mapeflex MS45 nie zawiera rozpuszczalników, charakteryzuje się bardzo niskim poziomem emisji lotnych związków organicznych (EC1R Plus według Instytutu GEV) i charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną zgodnie z normą ISO 11600 (klasa F20 HM).

Mapeflex MS45 można również nakładać na podłoża, które są czasowo mokre z powodu nieodpowiednich warunków otoczenia (niedawny deszcz, kontakt z wodą, wilgoć atmosferyczna itp.); w przypadku ciągłej wilgoci kapilarnej należy wcześniej nałożyć warstwę Primer FD. W przypadku stosowania na wilgotnych podłożach lub na podłożach stale zanurzanych w trakcie eksploatacji, właściwości mechaniczne produktu mogą być znacznie niższe w porównaniu z użytkowaniem w suchych warunkach.

Mapeflex MS45 twardnieje w wyniku reakcji z wilgocią w otaczającym powietrzu, nie dostarczając znacznych ilości cieczy lub gazów potencjalnie niebezpiecznych dla użytkownika lub środowiska, dlatego też na opakowaniu nie trzeba umieszczać ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa. Produkt jest gotowy do użycia i jest dostępny w plastikowych pojemnikach do użycia z tradycyjnymi pistoletami do wyciskania.

Kod producenta Mapeflex MS45 CZARNY 300ml
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.4 (3)
Pojemność 300
Marka MAPEI
Stan Nowy
Stan opakowania oryginalne
Kolor czarny
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie