• Kategorie
 • MAPEI MAPEFLEX MS45 300ML USZCZELNIACZ KLEJ SZARY

Symbol: 15141168796
Brak towaru
39.75
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
DHL POP 14
Kurier InPost 16
Kurier DHL 16
Kurier InPost (Pobranie) 22
Dostępność 0 szt.
Waga 0.15 kg
image

MAPEI MAPEFLEX MS45 SZARY 300ml

Hybrydowa masa do uszczelniania i łączenia elementów charakteryzująca się wysokim modułem sprężystości. Mapeflex MS45 został opracowany specjalnie do uszczelniania połączeń ekspansyjnych, filetowych i dystrybucyjnych na powierzchniach poziomych i pionowych. Zaleca się również tworzenie wewnętrznych i zewnętrznych elastycznych wiązań między podobnymi i odmiennymi materiałami powszechnie stosowanymi w budownictwie oraz wymianę lub integrację mechanicznych elementów złącznych.

DANE TECHNICZNE:

Odkształcalność: 20%.

Moduł sprężystości przy wydłużeniu 100%: 0,66 N/mm2.

Twardość Shore’a A: 36.

Maksymalny czas użytkowania: 30 min.

Nakładanie: pistoletem.

EMICODE: EC1Plus – bardzo niska emisja VOC.

Kolor: BIAŁY

Zużycie: 3 mb z kartusza 300 ml (przekrój wypełnienia 10x10 mm).

Opakowania: kartusze 300 ml.

ZASTOSOWANIE:

- tradycyjne fasady

- wentylowane fasady

- podłogi cywilne i przemysłowe, w tym te, które są pod obciążeniem dużego ruchu kołowego

- okucia do okien i drzwi

- pęknięcia i rysy

- możliwe do malowania fugi

- blaszane dachy i metaloplastyka

image

Przyczepny do materiałów:

 • cementu i materiałów na bazie cementu;
 • cegły;
 • stal;
 • miedź;
 • aluminium;
 • ogólnie malowane powierzchnie;
 • szkło i lustra;
 • gips;
 • drewno i materiały drewnopochodne;
 • ceramika i klinkier;
 • ogólnie materiały izolacyjne;
 • wiele rodzajów tworzyw sztucznych.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

Mapeflex MS45 to tiksotropowy klej i szczeliwo wykonane z sililowanych polimerów, a więc całkowicie wolne od silikonu i izocyjanianów. W porównaniu z produktami poliuretanowymi,

Mapeflex MS45 jest łatwiejszy do wytłaczania i wygładzania (szczególnie w niskich temperaturach), ma szerszy zakres temperatur stosowania, nie pieni się nawet w szczególnie wilgotnych warunkach, ma większą kompatybilność z wilgotnymi podłożami podczas aplikacji, jest bardziej odporny na promienie UV, twardnieje szybciej, ma dłuższą trwałość i jest dostępny w poręcznych plastikowych nabojach. W porównaniu z neutralnymi produktami silikonowymi, Mapeflex MS45 tworzy lepsze wiązanie na zwartych i chłonnych podłożach, drastycznie redukuje ilość zanieczyszczeń gromadzących się na powierzchni, oferuje lepsze właściwości mechaniczne, takie jak wytrzymałość na rozciąganie i ścinanie.

Przed malowaniem nad Mapeflex MS45 musi być w pełni spolimeryzowany, a zastosowana farba musi być podobna Elastocolor Paint. Zalecamy wykonanie prób wstępnych, aby upewnić się, że szczeliwo i farba są kompatybilne.

Mapeflex MS45 jest zgodny z EN 15651-1 („Uszczelniacze do elementów fasadowych”) o klasie wydajności F-EXT-INT CC i EN 15651-4 („Uszczelniacze do chodników dla pieszych”) o klasie wydajności PW-EXT-INT-CC.

Mapeflex MS45 nie zawiera rozpuszczalników, charakteryzuje się bardzo niskim poziomem emisji lotnych związków organicznych (EC1R Plus według Instytutu GEV) i charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną zgodnie z normą ISO 11600 (klasa F20 HM).

Mapeflex MS45 można również nakładać na podłoża, które są czasowo mokre z powodu nieodpowiednich warunków otoczenia (niedawny deszcz, kontakt z wodą, wilgoć atmosferyczna itp.); w przypadku ciągłej wilgoci kapilarnej należy wcześniej nałożyć warstwę Primer FD. W przypadku stosowania na wilgotnych podłożach lub na podłożach stale zanurzanych w trakcie eksploatacji, właściwości mechaniczne produktu mogą być znacznie niższe w porównaniu z użytkowaniem w suchych warunkach.

Mapeflex MS45 twardnieje w wyniku reakcji z wilgocią w otaczającym powietrzu, nie dostarczając znacznych ilości cieczy lub gazów potencjalnie niebezpiecznych dla użytkownika lub środowiska, dlatego też na opakowaniu nie trzeba umieszczać ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa. Produkt jest gotowy do użycia i jest dostępny w plastikowych pojemnikach do użycia z tradycyjnymi pistoletami do wyciskania.

Kod producenta Mapeflex MS45 SZARY 300ml
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.4 (3)
Pojemność 300
Marka MAPEI
Stan Nowy
Stan opakowania oryginalne
Kolor szary
Cechy dodatkowe do użytku wewnętrznego, do użytku zewnętrznego, wodoodporny
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie