• Kategorie
  • MAPEI ZAPRAWA CEMENTOWA MONOFINISH 22 kg.

Symbol: 13773012744
Brak towaru
73.99 -5% 69.99
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
73.99
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
DHL POP 14
Kurier InPost 16
Kurier DHL 16
Kurier InPost (Pobranie) 22
Dostępność 0 szt.
Waga 22 kg
image

MONOFINISH 22 kg.

Jednoskładnikowa, normalnie wiążąca zaprawa cementowa do podłoży betonowych i tynków cementowych.

DANE TECHNICZNE:

Maksymalna średnica kruszywa: 0,4 mm.

Proporcje mieszania: 100 części MONOFINISH z 18-19 częściami wody.

Maksymalny czas użytkowania: około 1 godz. (w +20°C).

Minimalna grubość warstwy: 1 mm.

Maksymalna grubość warstwy: 2-3 mm.

Nakładanie: pacą.

Przechowywanie: 12 mies.

Zużycie: 1,4 kg/m² na 1 mm grubości.

Opakowania: worki 22 kg.

image

ZAKRES STOSOWANIA

Ochrona i wyrównywanie powierzchni elementów betonowych.

Przykłady zastosowań

• Wyrównywanie uszkodzeń powierzchni elementów betonowych przed malowaniem farbami ochronnymi.

• Wyrównywanie powierzchni betonowych, naprawianych przy użyciu zapraw naprawczych z linii Mapegrout.

• Wyrównanie powierzchni tynków cementowych charakteryzujących się dobrą wytrzymałością mechaniczną.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

Monofinish jest jednoskładnikową, proszkową zaprawą o wysokiej wytrzymałości, wytwarzaną na bazie cementów, wyselekcjonowanych drobnoziarnistych kruszyw, specjalnych dodatków i polimerów syntetycznych, opracowaną w laboratoriach badawczych MAPEI.

Po wymieszaniu Monofinish z wodą powstaje łatwa do przerabiania zaprawa, którą z łatwością można stosować również na powierzchniach pionowych, w warstwach o maksymalnej grubości 2-3 mm każda. Dzięki wysokiej zawartości żywic syntetycznych, Monofinish charakteryzuje się dobrą przyczepnością do wszystkich rodzajów powierzchni betonowych, a po utwardzeniu tworzy jednolitą, trwałą i mocną warstwę.

Monofinish odpowiada zasadom zdefiniowanym w EN 1504-9 („Wyroby i systemy do ochrony i napraw konstrukcji betonowych - Definicje, wymagania, sterowanie jakością i ocena zgodności - Część 9: Ogólne zasady dotyczące stosowania wyrobów i systemów”) oraz wymaganiom dla EN 1504-3 („Wyroby i systemy do ochrony i napraw konstrukcji betonowych - Definicje, wymagania, sterowanie jakością i ocena zgodności – Część 3: Naprawy konstrukcyjne i niekonstrukcyjne”) dla zapraw niekonstrukcyjnych klasy R2 oraz wymagania dotyczące powłok (C) dla EN 1504-2, zgodnie z zasadami MC i IR („Systemy ochrony powierzchni betonu”).

ZALECENIA

• Nie stosować Monofinish do wypełniania ubytków o dużej głębokości (należy stosować Mapegrout Tissotropico, Mapegrout T40, Mapegrout BM lub Mapegrout Colabile).

• Nie stosować Monofinish w temperaturze niższej niż +5°C.

• Nie dodawać do zaprawy Monofinish cementu ani kruszywa.

• Do ochrony obiektów hydrotechnicznych i powierzchni poddanych ścieraniu, zaleca się zastosowanie zaprawy Mapefinish.

WYTYCZNE STOSOWANIA

Przygotowanie podłoża

Powierzchnia powinna być nośna i czysta. Należy usunąć wykwity, ślady środków antyadhezyjnych i luźno związane części, stosując metodę piaskowania lub hydromonitoringu. W razie konieczności, należy odbudować i naprawić MONOFINISH

Jednoskładnikowa, cementowa zaprawa o normalnym czasie wiązania, przeznaczona do wyrównywania powierzchni betonowych i tynków cementowych zniszczone części, stosując zaprawy naprawcze z linii Mapegrout (więcej informacji w kartach technicznych).

Po przeprowadzeniu napraw z zastosowaniem zapraw typu Mapegrout, podłoże należy zwilżyć wodą, a następnie odczekać, aż nadmiar wody wyparuje. W celu przyspieszenia procesu usuwania nadmiaru wody, można użyć sprężonego powietrza lub gąbki. Nie stosować Monofinish na podłożu, na którego powierzchni widoczna jest warstwa wody.

Przygotowanie zaprawy

Do czystego pojemnika wlać 4,0-4,2 litra czystej, zimnej wody, a następnie powoli dodawać całą zawartość 22- kilogramowego worka Monofinish. Mieszać dokładnie przez kilka minut tak, aby na ścianach i dnie pojemnika nie pozostał niewymieszany proszek. Proces ten należy przeprowadzać, aż do momentu uzyskania jednorodnej masy, pozbawionej grudek. W celu uniknięcia napowietrzenia zaprawy, zaleca się użycie wolnoobrotowego mieszadła mechanicznego.

Unikać ręcznego mieszania zaprawy.

Nanoszenie zaprawy

Zaprawę należy rozprowadzić na przygotowanej powierzchni za pomocą pacy, z zachowaniem maksymalnej grubości pojedynczej warstwy od 2 do 3 mm. Wykończenia o większej grubości należy wykonać poprzez nałożenie kilku warstw zaprawy.

Wygładzenie zaprawą Monofinish można wykonać po 30 minutach od nałożenia produktu przy +20°C, za pomocą tej samej płaskiej pacy lub zacieraczki z wilgotną gąbką. Jeśli podczas wygładzania powierzchnia zbyt szybko wysycha, można skropić ją wodą, aby w ten sposób ułatwić wygładzanie.

W upalne, wietrzne lub bardzo słoneczne dni, w pierwszych godzinach utwardzania, zaleca się skrapianie powierzchni wodą, aby uniknąć zbyt szybkiego wysychania, co mogłoby doprowadzić do utworzenia się rys i spękań na powierzchni.

Czyszczenie

W związku z dużą przyczepnością Monofinish, zaleca się mycie narzędzi przed utwardzeniem zaprawy. Po utwardzeniu zaprawy czyszczenie można przeprowadzić jedynie mechanicznie.

ZUŻYCIE

1,4 kg/m² na 1 mm grubości nakładanej warstwy.

Inny parametr dodatkowy ignoruj forme wysyłki
Kod producenta 2619
Waga 22
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 23
Marka MAPEI
Stan Nowy
Stan opakowania oryginalne
Rodzaj inny
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie