• Kategorie
 • SIKA PRIMER 207 CZARNY PODKŁAD GRUNTUJĄCY DO SZYB METALU 10 ml.

Symbol: 15135131801
23.89
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
DHL POP 14
Kurier InPost 16
Kurier DHL 16
Kurier InPost (Pobranie) 22
Dostępność 66 szt.
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 509610347

image

Sika Primer 207 (Aktywator podkład do szyb) 10ml

Sika Primer 207 - Czarny podkład rozpuszczalnikowy do różnych podłoży

Sika® Primer-207 jest to czarny, rozpuszczalnikowy podkład, który w reakcji z wilgocią tworzy cienką powłokę przygotowującą powierzchnie do przed aplikacjąjednoskładnikowych poliuretanów Sika. Podkład ten może zapewnić doskonałą przyczepność na wielu podłożach bez konieczności wstępnej fazy aktywowania. W ograniczonym przedziale czasowym Sika® Primer-207 fluoryzuje w długich falach UV co jest przydatne przy kontroli procesów produkcyjnych.

Wskazówki dotyczące stosowania Sika Primer 207

Sika® Primer-207 stosuje się do poprawy przyczepności szerokiej gamy podłoży, takich jakszkło typu float, szyby z powłoką ceramiczną,  powierzchnie malowane, powłoki kataforetyczne, powłoki podkładowe, i metale.

W przypadku powierzchni podatnych na pęknięcia naprężeniowe, przed zastosowaniem Sika® Primer-207 należy zasięgnąć porady producenta i wykonać testy na oryginalnych podłożach. Ten produkt jest przeznaczony tylko dla doświadczonych profesjonalnych użytkowników. Należy przeprowadzić testy dla rzeczywistych podłoży i warunków, aby zapewnić przyczepność i zgodność materiałów.

Zastosowanie Sika Primer 207

Powierzchnie muszą być czyste, suche, wolne od smaru, oleju, kurzu i zanieczyszczeń. Przyczepność podkładu do powierzchni można większyć poprzez dodatkowe operacje takie jak matowienie, odtłuszczanie oraz aktywowanie.

Aplikacja

Przed użyciem wstrząsać pojemnikiem Sika® Primer-207 dopóki kuleczka mieszająca będzie swobodnie grzechotać. Kontynuować wstrząsanie jeszcze przez minutę a następnie nakładać cienką ale kryjącą warstwą za pomocą pędzla lub aplikatora z filcu lub gąbki.

Idealna temperatura aplikacji oraz podłoża zawiera się w przedziale pomiędzy 15 °C a 25 °C. Sika® Primer-207 należy nakładać tylko jedną warstwą. Należy zadbać o to, by ta jedna warstwa zapewniła odpowiednie, szczelne pokrycie. Zużycie i metoda aplikacji zależy od specyfiki podłoży. Natychmiast po każdym użyciu należy szczelnie zamknąć pojemnik.

WAŻNA UWAGA

Jeżeli Sika® Primer-207 jest używany w temperaturze poniżej 5 °C konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań w najbardziej niekorzystnych waunkach dla danej aplikacji. Sika® Primer-207 wchodzi w reakcję z wilgocią. W celu zachowania odpowiedniej jakości produktu konieczne jest zamykanie pojemnika wewnętrzną plastikową zatyczką niezwłocznie po każdorazowym użyciu. Po zakończeniu procesu przygotowania powierzchni pojemnik należy zakręcić oryginalną nakrętką. Produkt należy zutylizować po ok. jednym miesiącu od pierwszego otwarcia przy częstym użyciu lub ok. dwóch miesiącach w przypadku rzadkiego stosowania. Opakowania 100ml należy zutylizować po dwóch tygodniach od otwarcia. Opakowania 30ml są wyłącznie jednorazowego zastosowania. W przypadku zżelowania produktu lub znacznego zwiększenia lepkości należy go natychmiast zutylizować. Nigdy nie należy rozcieńczać lub mieszać produktu z innymi substancjami. Jeżeli stosowane są przezroczyste lub przezierne podłoża, takie jak tworzywa sztuczne lub szkło, niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony przed UV.

DETEKCJA LUMINISCENCJI

Sika® Primer-207 staje się widoczny w świetle o falach długości od 320 do 420 nm. Widoczność znacznie poprawia redukcja dopływu światła dziennego lub sztucznego.

Sika Primer 207 - podstawowe informacje o produkcie

 • Baza chemiczna: roztwór poliuretanu w rozpuszczalniku
 • Kolor (CQP001-1): czarny
 • Zawartość składników stałych: 27 %
 • Temperatura aplikacji: 5 ─ 40 °C
 • Metoda aplikacji: Pędzel, aplikator z filcu lub gąbki
 • Pokrycie (w zależności od porowatości podłoża): 50 ml/m2
 • Czas odparowania:
 • powyżej 5 °C - 10 minut*
 • maximum - 24 godziny*
 • Czas składowania:
 • 1000 ml - 9 miesięcy**
 • mniejsze opakowania - 12 miesięcy**

*) w szczególnych zastosowaniach temperatura i czas schnięcia mogą być inne

**) przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku w pozycji pionowej, w suchym miejscu, w temp. ≤ 25 °C

 • Typ / związek chemiczny: Roztwór poliuretanu w rozpuszczalniku
 • Postać: Czarny
 • Zastosowanie: Podkład
 • Marka: Sika
 • Opakowanie: Tubka 10 ml z aplikatorem
image

Stosuje się do poprawy przyczepności klejów jednoskładnikowych poliuretanowych do szerokiej gamy podłoży, takich jak szkło typu float, szyby z powłoką ceramiczną, powierzchnie malowane, powłoki kataforetyczne, powłoki podkładowe, i metale.

Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.2
Numer katalogowy producenta 551812
Pojemność opakowania 10
Producent Sika
Stan Nowy
Stan opakowania oryginalne
Kolor czarny
Przeznaczenie Metale, Szkło, Tworzywa sztuczne, uniwersalne
Typ Poliuretanowe
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie