• Kategorie
  • SIKA SIKAFAST 555 L10 SZYBKOUTWARDZALNY KLEJ STRUKTURALNY 250ml.

Symbol: 15158237531
248.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
DHL POP 14
Kurier InPost 16
Kurier DHL 16
Kurier InPost (Pobranie) 22
Dostępność 4 szt.
Waga 0.3 kg

Zamówienie telefoniczne: 509610347

SikaFast-555 L10

SZYBKOUTWARDZALNY, 2-KOMPONENTOWY KLEJ STRUKTURALNY

Pojemność: 250ml

SikaFast-555 L10 to akrylowy, dwuskładnikowy, szybko utwardzający się, uelastyczniony klej strukturalny. Ma konsystencję pasty, co pozwala na łatwą i precyzyjną aplikację zarówno na poziomych jak i pionowych powierzchniach. Nadaje się do zastąpienia mocowania mechanicznego i zapewnia bardzo dobrą przyczepność do różnych podłoży, takich jak metale, tworzywa sztuczne, szkło i drewno.

ZALETY PRODUKTU

  • Wytrzymałość w kilka minut po aplikacji
  • Przyczepność do szerokiej gamy podłoży bez lub z ograniczonym przygotowaniem powierzchni
  • Wysoka wytrzymałość i odporność na uderzenia
  • Wolny od rozpuszczalników i kwasów
  • Słabszy zapach od produktów zawierających MMA
image

ZAKRES STOSOWANIA

SikaFast-555 L10 jest przeznaczony do szybkiego mocowania i może zastąpić mechaniczne połączenia, takie jak nity, śruby lub spawanie. Nadaje się do tworzenia mocnych, niewidocznych połączeń i wykazuje doskonałą przyczepność do różnego rodzaju podłoży, w tym metali, tworzyw sztucznych, szkła, drewna itp.

Produkt jest przeznaczony tylko dla doświadczonych, profesjonalnych użytkowników. Należy przeprowadzić testy dla rzeczywistych podłoży i warunków, aby zapewnić przyczepność i zgodność materiałów.

MECHANIZM UTWARDZANIA

SikaFast®-555 L10 utwardza się poprzez reakcję polimeryzacji rodnikowej. Na czas otwarty i czas mocowania wpływ mają odchylenia od proporcji mieszania oraz temperatura. Im wyższa temperatura, tym krótszy jest czas otwarty i czas mocowania, i vice versa.

METODA APLIKACJI

Przygotowanie powierzchni

Powierzchnie muszą być czyste, suche i wolne od tłuszczu, oleju i pyłu. Dokładnie usunąć wszystkie słabo związane z podłożem cząstki i pozostałości. Dla uzyskania najlepszych rezultatów przyczepności na powierzchniach nieporowatych, przed klejeniem przygotować powierzchnię klejoną za pomocą Sika ADPrep. Ze względu na różnorodność materiałów konieczne są wstępne testy na oryginalnych podłożach.

Aplikacja

SikaFast-555 L10 jest nakładany w stosunku objętościowym składników 10:1 poprzez 24 elementowe mieszadło statyczne. Należy mieć na uwadze że przy nakładaniu dużych ilości kleju, w wyniku reakcji egzotermicznej wytwarza się duża ilość ciepła. W celu ograniczenia nadmiernego wzrostu temperatury grubość spoiny jest ograniczona do 3 mm lecz musi wynosić nie mniej niż 0,5 mm. Optymalna temperatura dla procesu łączenia wynosi od 15 ° C do 25 ° C. Możliwy zakres temperatur dla podłoży i kleju wynosi od 5 ° C do 40 ° C. Należy wziąć pod uwagę zmiany w reaktywności produktu przy zmianie temperatury.

Po upływie czasu otwartego połączonych części nie wolno już przesuwać względem siebie. Po osiągnięciu czasu mocowania elementy można przemieszczać pod warunkiem, że połączenie klejowe nie zostanie obciążone dodatkowym naprężeniem. SikaFast-555 L10 może być nakładany za pomocą pneumatycznych pistoletów tłokowych, a także urządzeniem pompowym.

Usuwanie

Nadmiar SikaFast-555 L10 można łatwo usunąć przed utwardzeniem suchą ściereczką lub za pomocą Sika® Remover-208 lub innego odpowiedniego rozpuszczalnika. Po utwardzeniu klej można usunąć tylko mechanicznie. Ręce i odsłoniętą skórę należy natychmiast umyć przy użyciu ręczników Sika Cleaner350H lub odpowiedniego przemysłowego środka do mycia rąk i wody. Nie używać rozpuszczalników na skórze.

Więcej informacji w karcie informacyjnej produktu dołączonej do zakładki poniżej - Dodatkowe informacje -> Instrukcja obsługi.pdf

Kod producenta 664118
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.5
Pojemność 0.25
Marka Sika
Stan Nowy
Stan opakowania oryginalne
Rodzaj klej
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie