• Kategorie
  • SIKA SIKAFLEX 221 BIAŁY WSZECHSTRONNY USZCZELNIACZ POLIURETANOWY 300 ml.

Symbol: 15273008567
35.99
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
DHL POP 14
Kurier InPost 16
Kurier DHL 16
Kurier InPost (Pobranie) 22
Dostępność 2 szt.
Waga 0.5 kg

Zamówienie telefoniczne: 509610347

image

Sikaflex®-221

Wszechstronny klej i uszczelniacz o szerokim zakresie przyczepności

Opis

Sikaflex®-221 to wszechstronny, 1-składnikowy klej / uszczelniacz poliuretanowy, który dobrze łączy się z szeroką gamą podłoży, takich jak metale, podkłady na metale i powłoki lakiernicze (systemy 2-składnikowe), materiały ceramiczne i tworzywa sztuczne. Nadaje się do wykonywania trwałych elastycznych uszczelnień.

  • Dobra przyczepność do szerokiego zakresu podłoży
  • Odporny na procesy starzenia

Pojemność: 300ml/370g

Kolor: biały

image

ZASTOSOWANIE

Sikaflex®-221 jest odpowiednim materiałem do wykonywania elastycznych, wytrzymałych i silnie przylegających uszczelnień. Materiałami, które w sposób skuteczny i trwały można uszczelnić i łączyć ze sobą w różnych konfiguracjach są: stal zwykła, aluminium, metale kolorowe, drewno, materiały ceramiczne, szkło, tworzywa sztuczne.

Z uwagi na możliwość powstania naprężeń pękających w materiałach przeźroczystych i pigmentowanych należy przestrzegać zaleceń producentów. Należy przeprowadzić test dla rzeczywistych podłoży i warunków, aby zapewnić przyczepność i zgodność materiału.

ZALETY PRODUKTU

  • jednoskładnikowy
  • elastyczny
  • bezzapachowy
  • odporny na warunki atmosferyczne
  • nie powodujący zjawisk korozji
  • nadający się do pomalowania, szlifowania, obróbki mechanicznej
  • wykazuje dobrą przyczepność do różnorodnych materiałów

ODPORNOŚĆ CHEMICZNA

Sikaflex®-221 jest ogólnie odporny na wodę słodką i morską, rozcieńczone kwasy i zasady; czasowo odporny na paliwa, oleje mineralne, tłuszcze roślinne i zwierzęce; nieodporny na kwasy organiczne, glikole, stężone kwasy mineralne i zasady oraz rozpuszczalniki.

METODA APLIKACJI

Przygotowanie powierzchni

Powierzchnie muszą być czyste, suche i wolne od tłuszczów, olejów i pyłów.

Aplikacja

Sikaflex®-221 może być nakładany w temperaturach pomiędzy 5 °C a 40 °C ale należy mieć na uwadze zmiany w reaktywności i właściwościach aplikacyjnych. Optymalna temperatura otoczenia i uszczelniacza zawiera się w przedziale pomiędzy 15 °C a 25 °C.

Sikaflex®-221 może być nakładany ręcznym, pneumatycznym lub elektrycznym pistoletem tłokowym.

Wygładzanie i wykończenie

Wygładzanie musi być wykonane przed upływem czasu naskórkowania uszczelniacza. Rekomendowane jest użycie do wygładzania środka Sika® Tooling Agent N. Inne środki wygładzające muszą być uprzednio przetestowane pod kątem przydatności i kompatybilności.

Usuwanie

Nieutwardzony Sikaflex®-221 może być usunięty ze sprzętu i narzędzi za pomocą Sika®Remover-208 lub innego odpowiedniego rozpuszczalnika. Po utwardzeniu materiał może być usunięty jedynie mechanicznie.

Ręce i odsłoniętą skórę należy niezwłocznie przemyć chusteczkami typu Sika® Cleaner-350H lub odpowiednim przemysłowym środkiem do mycia rąk i wodą. Nie używać rozpuszczalników na skórę!

Malowanie

Sikaflex®-221 najlepiej malować po utworzeniu naskórka. Przyczepność powłok może być poprawiona przez aktywowanie powierzchni spoiny preparatem Sika® Aktivator-100 lub Sika® Aktivator-205 przed malowaniem.

Jeżeli proces malowania wymaga wygrzewania (>80 °C), najlepiej jest wykonać ten proces po pełnym utwardzeniu uszczelniacza. Wszystkie powłoki muszą być sprawdzone przez wykonanie wstępnych testów w warunkach produkcyjnych.

Elastyczność powłok lakierniczych jest zwykle niższa niż uszczelniaczy. Może to prowadzić do pęknięć powłoki na powierzchni uszczelnienia.

Kod producenta 627639
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.5
Pojemność 0.3
Marka Sika
Stan Nowy
Stan opakowania oryginalne
Rodzaj klej
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie